Temna čokolada 85g Cavalier

Cavalier Dark je prava belgijska temna stevia čokolada, brez dodanega sladkorja, ki ima plemenit priokus temne čokolade v katerem ne prednjači grenkoba katera je značilna za temne čokolade, ampak grenkasto-sladkoben okus, ki je navdušil že mnogo čokoladnih gurmanov.
Poleg bonitet temne čokolade je največja dodana vrednost Cavalier Dark to, da je sladkana z naravnimi in brezkaloričnimi sladili, ki ne obremenjujejo organizma, tako kot bi ga obremenjeval (in škodoval) trstni sladkor s katerim ponavadi sladkajo temne čokolade.
Primerna tudi za LCHF, diabetes in anti-kandida dieto.
Zaradi visoke vsebnosti prehranskih vlaknin je čokolada zelo nasitna (kar ne vodi v prenajedanje s čokolado) in zato idealna, če vas zgrabi lakota po sladkem.
S Cavalier Dark čokolado se lahko posladkajo sladkorni bolniki in tisti, ki so občutljivi na laktozo saj čokolada ne vsebuje mleka in dodanega sladkorja, temveč samo sladkor, ki je naravno prisoten v sestavinah.
Ker ne vsebuje jajc in mleka se z njo lahko posladkajo tudi vegani in občutljivi na kandido, saj Cavalier dark vsebuje samo 3 g sladkorja. Prav tako ne vsebuje delno hidrogeniranih maščob ter gensko spremenjenih organizmov (brez GSO).
Sestavine:
Kakav, dietne vlaknine (dekstrin, prebiotik inulin, oligofruktoza), naravna sladila (eritritol, steviol glikozid (stevia)), kakavovo maslo, emulgator – sojin lecitin, naravna aroma vanilije. Delež kakava: minimalno 80%. Proizvedeno v obratu s predelavo mlečnih beljakovin, žit, oreščkov.
Neto teža 85g
Proizvajalec: Cavalier, Belgija